Via ferraty dla Singli – Liberec

od 390 zł / za osobę

 • 2 dni
  15-16 czerwca
 • dla Aktywnych Singli
 • Liberec, Czechy 
  Czerwiec 2024

Czy kiedykolwiek marzyłeś, marzyłaś o zdobyciu szczytu, czując pulsującą energię przygody w sercu? Via ferraty dla Singli to nie tylko wspinaczka – to ekscytująca podróż przez skaliste krajobrazy, pełna emocji, wyzwań i niezapomnianych chwil.

 

Witaj w świecie, gdzie niebo zlewa się z ziemią, a każdy krok przynosi Ci niezapomniane doznania. Zanurz się w niesamowitej scenerii, poczuj moc natury i swoją własną siłę, gdy pokonujesz kolejne metalowe szczeble w drodze ku górze.

 

Czas oderwać się od codzienności i wejść na szczyt emocji! Przygotuj się na niezapomnianą przygodę, która wzbudzi Twoje zmysły i zostawi w sercu wspomnienia na całe życie.

Co to są via ferraty?

Via ferraty to „żelazne drogi” cieszące się coraz większą popularnością wśród osób lubiących nieco mocniejsze wrażenia. 

 

W Alpach jest ich ponad 2 tysiące, a tylko w samej Austrii ponad 400. Wytyczone są w przepięknych miejscach a ich pokonywanie można krótko opisać prostą ideą „minimum risk, max fun”. Ferraty na całej długości ubezpieczone są stalową liną, do której jesteś przypięty absorpcyjną lonżą. Zapewnia ona bezpieczeństwo. W trudnych miejscach w skałę wmontowane są także uchwyty, stopnie a nawet metalowe drabinki. Dzięki nim w bezpieczny sposób pokonasz eksponowane miejsca, a zwykli turyści będą na Ciebie patrzeć z podziwem. 

 

Dla odważniejszych mocnym przeżyciem będzie także przejście po linach i mostkach zawieszonych nad przepaścią.
Nie musisz być alpinistą, mieć super formy, posiadać sprzętu itp..

Szybki wyjazd do Czech

via ferraty dla Singli

Via ferraty dla Singli czekają na Ciebie!

Dla kogo:
 
w tym wyjeździe udział mogą wziąć udział osoby z i bez doświadczenia🫣 na ferratach. Osoby bez doświadczenia przejdą obowiązkowe przeszkolenie. Wyjazd atrakcyjny także dla turystów, którzy mają po prostu ochotę na szybki wypad na🍻 do naszych południowych sąsiadów!

W obu odwiedzanych przez nas miejscach dostępne są zarówno warianty bardzo łatwe (A-B), łatwe (C), jak i trudne (D) i bardzo trudne (E). Przejście jednej drogi zajmuje 0,5-1,5h.
 

Co ze sobą zabrać?

Plan imprezy - via ferraty dla Singli Liberec

Co będzie się działo? Zobacz poniżej

01

Sobota 6:30

Wyjazd z Poznania

Osoby z innych miast dojeżdżają do Liberca we własnym zakresie (pomagamy we organizacji wspólnego dojazdu)

02

Sobota 11:00

Ferraty sportowe w Arena Liberec

Szkolenie dla początkujących. Arena Liberec to obiekt w centrum miasta – chyba tylko Czesi mają taką zajawkę na wspinaczkę, żeby w centrum miasta udostępnić kamieniołom do celów rekreacyjnych! Tutaj także ognisko, kiełbaska, kociołek i chill 🙂

03

Sobota popołudniu

Spacer po Libercu

To mało znane w Polsce miasto jest pełne ciekawostek i może zaskoczyć każdego. Na przykład to właśnie tutaj swój pierwszy warsztat otworzył Ferdinand Porsche. Liberec ma najdłuższą międzymiastową linię tramwajową w kraju oraz… najstarsze w Czechach krematorium z 1918 roku! Znajduje się tu także najstarsze ZOO w Czechach, słynne z powodu białych tygrysów bengalskich.

04

Sobota 19.00

Zakwaterowanie

05

Sobota 20:00

Zachód słońca na Jeszted

Jeszted 1012 m n.p.m. - szczyt z przepięknym widokiem 360 stopni, który wieńczy kosmicznie wyglądająca elegancka sylwetka restauracji, górskiego hotelu i nadajnika telewizyjnego. Ze szczytu można podziwiać przepiękny widok na całą okolicę. Będziecie zachwyceni!

06

Niedziela 8:30

Śniadanie, wymeldowanie

07

Niedziela przedpołudnie

Vodni brana - ferraty górskie

Przejście kilku wybranych ferrat Vodni brana, stopień dostosowany do umiejętności. Znajdują się tutaj drogi o wycenie A/B do nawet D+. Przejście dostarcza niesamowitych wrażeń, ponieważ ferraty poprowadzone są tuż nad i przy samej rzece. Izera w ciągu milionów lat wyryła swego rodzaju wąwóz w skale, wysokość ścian dochodzi tutaj do 50 metrów! Będziemy wspinali się podziwiając zakole rzeki z coraz większej wysokości. W repertuarze oczywiście przejścia po linie i przewieszki!

08

Niedzielne popołudnie

Obiad

Posiłek w wybranej knajpce i zakończenie programu

09

Niedziela o. 17:00

Powrót

ok. 17.00 ruszamy w drogę powrotną do Polski

Uwaga: W razie niesprzyjającej pogody program ulegnie zmianie. Ze względu na bezpieczeństwo drogi ferratowe mogą zostać zamienione na trasy trekkingowe.

Opiekun grupy

To instruktor, podróżnik, organizator. Zrealizował kilkaset eventów dla singli. Od dzieciństwa rozkochany w górach, od kilku lat pogłębia swoją pasję do wspinaczki. Wędrował m.in. po Himalajach, Kaukazie, Karpatach, Dolomitach i Górach Białych na Krecie. Pokonał ponad 50 via ferrat o skalach trudności C-F. Wspinał się w górach polskich, czeskich, jak i na Krecie oraz w Hiszpanii. Ukończył Zaawansowany Kurs Zimowej Turystyki Górskiej PZA oraz kursu instruktorski PZA. Obecnie rozpoczął ubieganie się o uprawnienia Międzynarodowego Przewodnika UIMLA.
via ferraty dla singli Przemek
Przemek
opiekun grupy

Szczegółowe informacje o wyjeździe: Via ferraty dla Singli Liberec

miejsce: Liberec, Czechy
nocleg:

dodatkowo płatny ok. 100 PLN

start imprezy:
2024-06-15 06:30
koniec imprezy:
2024-06-16 23:00
dojazd: własny – kompletujemy teamy z różnych miast. Możliwość zabrania się z organizatorem (z Poznania oraz na trasie, za dodatkową opłatą)
w cenie:
 • 2 dni świetnej zabawy pod opieką instruktora
 • szkolenie ferratowe BASIC: ogólne informacje o ferrach i sprzęcie, podstawowe techniki wspinaczki, dobór ferrat do umiejętności uczestników, bezpieczeństwo na ferratach
 • instruktaż część praktyczna: dobór ferrat do umiejętności, pokonanie pierwszych dróg, stała obecność instruktora, zabezpieczenie i reagowanie w sytuacjach kryzysowych
 • wynajem niezbędnego sprzętu via ferrata na cały okres szkolenia
 • wyżywienie przy ognisku – kiełbaska i danie na ciepło, niezbędne naczynia
 • ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka AXA Podróżnik
 • rezerwację noclegu, wykupienie niezbędnego ubezpieczenia, przygotowanie i logistykę wyjazdu
 • opiekun grupy dbający o przebieg eventu i wasz dobry humor :)!
 nie zawiera:
 • kosztu dojazdu do Czech (pomagamy organizować się w auta)
 • noclegu – ok. 100 PLN. Miejsce dobieramy po zebraniu grupy, pod kątem oczekiwań, proporcji płci, waszych życzeń itp.
 • opłat parkingowych
 • wstęp do Areny Liberec – 200 KC (ok. 35 PLN)
 • opłata grzecznościowa Vodni Brana: 2 Euro/osoba
 • wyżywienia
 • innych wydatków nie zawartych w opisie

Uwaga: organizator w podanej wyżej cenie zapewnia usługę szkoleniową. Pozostałe składniki (wyżywienie, wynajem sprzętu i inne) opłacane są indywidualnie przez uczestników i nie stanowią kompleksowej usługi turystycznej ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz. U. poz. 2361).

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia jakie będą miały miejsca w trakcie pobytu oraz wspinaczki.

Rezerwacja i ceny

Rezerwacje zostały zakończone!

Znajdź na mapie

Sprawdź na mapie gdzie znajduje się miejsce tego wyjazdu dla Singli.

Nie pasuje Ci termin? Szukasz czegoś innego?

…a dołączysz do elitarnej grupy

najlepiej poinformowanych Singli 😉

Na inne fajne imprezy

Single ruszają razem...