Boski Kazimierz dla Singli nad Wisłą

od 640 zł / za osobę

 • 4 dni
  30 maja – 2 czerwca
 • dla Singli
 • Kazimierz nad Wisłą 
  Maj, Czerwiec 2024

Zacznij energicznie lato z singlami z całej Polski, w jednym z najbardziej romantycznych zakątków naszego kraju… Najdłuższe dni, najkrótsze noce! To będzie boski weekend! Kto zna Kazimierz ten pozna Kazimierz dla Singli ;), zobaczy go z innej strony. Kto nie zna, z pewnością zakocha się i będzie czuł się tu jak w niebie… 

 

Kazimierz nad Wisłą to magiczne miasteczko pełne tajemniczych zaułków, historycznych zabytków i niepowtarzalnego klimatu, który wciąga każdego od pierwszego kroku, obiecując niezapomniane przygody w sercu Polskiego Świętego Graala

Boski Kazimierz! Singlu... przygotuj się na:

Kazimierz dla Singli Dolny

Na co musisz się przygotować

Program wyjazdu

01

appetizer

Czwartek

Spotkanie o godz. 13.00 w Puławach. Zwiedzamy z przewodnikiem miasto Lubomirskich i Czartoryskich, znane od XVIII w jako „Polskie Ateny”. Zobaczycie m.in. pałac i park krajobrazowy ze świątynią Sybilli.

02

17:30

Czwartek po południu

Po południu w Kazimierzu: spotkanie z przewodnikiem i 3 h zwiedzania centrum miasteczka – Rynek i Jatki, kamienica Celejowska, zabytkowa studnia, kościół Farny, Zamek Kazimierza i Baszta, Góra Trzech Krzyży, kościół i klasztor OO Reformatów. Każdy uczestnik otrzyma mini-przewodnik!

03

Czwartek wieczór

Zachód słońca

Na zakończenie tego dnia – celebracja zachodu słońca na skarpie nad Wisłą (20:52). Wypijemy lampkę pro secco podziwiając krajobraz z panoramoą Kazimierza a całość uwiecznimy na wspólnej fotce!

04

Czwartek późny wieczór

Biesiady czas

Po powrocie do ośrodka integracja przy ognisku. Czekać was będą ogniskowe smakołyki oraz pan Kazimierz z akordeonem i repertuarem biesiadnych pieśni

05

Piątek rankiem

Śniadanie

06

piątek po śniadaniu

Hikking czyli wędrówka - poznaj boski Kazimierz dla Singli

Dobre – Podgórz – Mięćmierz – Kazimierz Dolny (ok. 12 km). Przejdziesz lessowymi wąwozami (największe zagęszczenie tego typu formacji w Europie) a następnie wśród sadów dojdziemy do nadwiślańskiej Skarpy Dobrskiej, której wysokość dochodzi do 85 m. To tutaj przy pięknych widokach na Małopolski Przełom Wisły i Krowią Wyspę zrobimy sobie kawową przerwę. Dalej zobaczysz m.in. zamek w Janowcu, wiatrak i wieś Mięćmierz – dawną rybacką i flisacką osadę, która zachowała do dziś swój unikalny charakter. Obecnymi właścicielami większości starych chałup krytych słomą są artyści z Krakowa i Warszawy (np. Daniel Olbrychski). Tutaj zatrzymujemy się na piwko przy kultowej studni z jakże znamiennym malunkiem „Kochajmy się”! Do Kazimierza wracamy bulwarem nad Wisłą, podziwiając zabytkowe spichlerze…

07

Piątek popołudniu

Obiadokolacja

08

Piątek wieczorową porą

Nasz czas

Wspólny czas w ogrodzie przy Rajchertówce, a potem w sali w obiekcie, która jest do dyspozycji możliwa zabawa taneczna – sprzęt do dyspozycji

09

Sobota porankiem

Śniadanie

010

Sobota po śniadaniu

Spływ kajakowy

- skala trudności: łatwy, ok. 13 km

 • rozpoczniemy przy młynie w Szczekarkowie. Około 1,5 km za młynem jest most na szosie Wilków-Dobre i zaczyna się odcinek ujściowy rzeki. Z prawej strony zbliża się do Chodelki naturalna, malownicza Skarpa Dobrska.
 • Kontynuujemy spływ do ujścia Chodelki do Wisły. W czasie niskiego stanu wód całe koryto Wisły pomiędzy brzegiem a Krowią Wyspą można przejść na piechotę, wody jest na 20-40 cm. To właśnie tutaj na wyspie robimy kawową przerwę.
 • Warto wziąć kocyk i dać sobie czas na kontemplację:)
 • przepływamy na drugą stronę rzeki, aby na wysokości Janowca znaleźć ujście maleńkiego lewobrzeżnego dopływu Wisły - Plewki. To nią właśnie postaramy się dopłynąć tak daleko jak to możliwe w stronę Janowca.
 • Zostawiamy kajaki i wybieramy się pieszo na dłuższy (2-3 h) spacer, aby zobaczyć renesansowy Zamek Firlejów w Janowcu (Ta wspaniała i tajemnicza budowla przez lata była jedynym prywatny zamkiem w Polsce Ludowej. Zamek jest olbrzymi, w czasach świetności miał 7 wielkich sal i 98 pokoi - wielkością dorównywał Wawelowi).
 • Po tych atrakcjach wsiadamy ponownie w kajaki i dopływamy (ostatnia godzina) do przystani w Kazimierzu Dolnym
011

Sobota popołudniu

Obiadokolacja

012

Sobota wieczór

Twój czas

czas do dyspozycji w zakresie własnym

013

Niedziela rano

Śniadanie

014

Niedziela po śniadaniu

Spacer po pamiątki

Czas na spacer do centrum, zakup tradycyjnych „kogutów” i innych pamiątek

015

Niedziela przed południem

Puławy Welcome 2

Przejazd do Puław, o godz. 12.00 spotkanie z przewodniczką pod Pałacem Czartorystkich. Tutaj dowiecie się niesamowitych historii m.in. o dziejach pałacu i jednej z najbardziej zamożnych rodzin w Polsce oraz wyjątkowej kobiecie, Izabelii Czartorystkiej

016

Niedziela 14:00

...i to już koniec

Zakończenie programu, pożegnalne zdjęcie i pożegnianie

Opiekun grupy

To instruktor, podróżnik, organizator. Zrealizował kilkaset eventów dla singli. Od dzieciństwa rozkochany w górach, od kilku lat pogłębia swoją pasję do wspinaczki. Wędrował m.in. po Himalajach, Kaukazie, Karpatach, Dolomitach i Górach Białych na Krecie. Pokonał ponad 50 via ferrat o skalach trudności C-F. Wspinał się w górach polskich, czeskich, jak i na Krecie oraz w Hiszpanii. Ukończył Zaawansowany Kurs Zimowej Turystyki Górskiej PZA oraz kursu instruktorski PZA. Obecnie rozpoczął ubieganie się o uprawnienia Międzynarodowego Przewodnika UIMLA.
via ferraty dla singli Przemek
Przemek
opiekun grupy

Szczegółowe informacje o wyjeździe: Boski Kazimierz dla Singli nad Wisłą

miejsce:Kazimierz nad Wisłą
nocleg:

Domu Pracy Twórczej w Kazimierzu

start imprezy:
2024-05-30 13:00
koniec imprezy:
2024-06-02 14:00
dojazd:własny – kompletujemy teamy z różnych miast. Możliwość zabrania się z organizatorem (z Poznania oraz na trasie, za dodatkową opłatą)
w cenie:
 • organizacja i opieka doświadczonego opiekuna podczas całego wyjazdu i mega ciekawy program
 • pełne wyżywienie w postaci: 3 x śniadanie, 1x wyżywienie przy ognisku, 2 x obiadokolacja, 2 x kawa i coś słodkiego
 • lampka procesecco – celebracja zachodu słońca
 • 3 noclegi w zabytkowym Domu Pracy Twórczej w Kazimierzu
 • wynajem przewodnika w Puławach i w Kazimierzu
 • transport na hikking
 • podatek, opłata klimatyczna
 • opiekun grupy dbający o przebieg eventu i wasz dobry humor :)!
 nie zawiera:
 • kosztu dojazdu  (pomagamy organizować się w auta)
 • wstępu do muzeów,
 • spływu kajakowego
 • innych wydatków nie zawartych w opisie

Rezerwacja i ceny

Ceny:
osoba w pokoju 1-osobowym: 890 PLN
osoba w pokoju 2-osobowym: 790 PLN
osoba w pokoju 3-osobowym: 640 PLN
osoba w pokoju 5 osobowym lub większym: 640 PLN

Znajdź na mapie

Sprawdź na mapie gdzie znajduje się miejsce tego wyjazdu dla Singli.

Nie pasuje Ci termin? Szukasz czegoś innego?

…a dołączysz do elitarnej grupy

najlepiej poinformowanych Singli 😉

Na inne fajne imprezy

Single ruszają razem...

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.